CORONAVIRUS: Restart ordinace

14.05.2020

Vážení pacienti,

17. 5. 2020 nejspíše skončí nouzový stav a od pondělí 18. 5. 2020 začneme ordinaci postupně vracet do něčeho, co připomíná normální provoz. S čím tedy můžete od pondělí počítat?

  1. Začneme opět poskytovat všechny druhy zdravotní péče - včetně pracovně lékařských prohlídek, předoperačních vyšetření, prevencí a všelijakých jiných posudkových činností.
  2. Ordinační hodiny se vrátí do stavu před nouzovým stavem (tj. dle pravidelného rozpisu, který najdete v sekci Ordinační doba).
  3. Nemocné pacienty budeme ošetřovat převážně kontaktně, tedy u nás v ordinaci - toto prozatím neplatí pro pacienty s infekcí dýchacích cest.

Co se naopak nezmění?

  1. Čekárna zůstane zavřená. Každé vyšetření v ordinaci bude potřeba předem domluvit a objednat se na přesný čas. Není možné přijít jen tak do ordinace, bušit na dveře a dožadovat se např. předpisu léků.
  2. Také odběry budeme provádět pouze po předchozím objednání.
  3. Pacienti s infekcí dýchacích cest budou řešeni individuálně - vždy nejprve zavolejte a domluvíme se, co s vámi podnikneme dále.

Tato opatření děláme proto, že jsme povinni zajistit, aby se nám v ordinaci nebo čekárně nepotkávali pacienti. Tímto způsobem minimalizujeme Vaše riziko nákazy novým coronavirem. Opatření děláme také pro své vlastní bezpečí. I když už jsme si opatřili nějaké účinné ochranné pomůcky (spíše státnímu aparátu navzdory, než s jeho pomocí), je potřeba zejména jednat opatrně a minimalizovat riziko nákazy na všech frontách. 


K zamyšlení: pokud se já i sestřička nakazíme, kdo se o vás postará, zatímco budeme měsíc v karanténě?

Věřím, že to společně zvládneme.

S díky za porozumění
MUDr. Michal Kočař