CORONAVIRUS: Zprávy z boje

03.04.2020

Vážení pacienti,

už je to skoro měsíc, co se potýkáme s coronavirovou pandemií i na našem území. Před třemi týdny jsme byli nuceni uzavřít ordinaci a řešit většinu věcí po telefonu, v tomto opatření dále pokračujeme pro Vaše bezpečí - i když již konečně nějaké ochranné pomůcky máme, není jich stále dostatek a navíc nelze zajistit, že zrovna pacient před Vámi v ordinaci nebyl COVID pozitivní a že se nenakazíte z virů, které zde cirkulují.

Proto Vás nadále žádáme o shovívavost a trpělivost. Nás ta práce na dálku, aniž bychom Vás mohli vidět, pořádně vyšetřit a vše Vám osobně vysvětlit, také nebaví a jsme si vědomi toho, že je to pro Vás občas komplikované (doručování receptů apod.). Přesto však věříme tomu, že se nám společnými silami vše povede zvládnout.

Stručně a v bodech:

  1. do ordinace jedině po předchozí telefonické domluvě na smluvený čas
  2. recepty na léky píšeme elektronicky a posíláme SMS zprávou nebo e-mailem; pokud nejste pevní v kramflecích v používání mobilního telefonu, řekněte nám, do které lékárny si pro recept půjdete, a my Vám ho tam pošleme přímo
  3. poukazy na pomůcky, které nejdou předepsat elektronicky, řešíme individuálně (většinou je po pracovní době rozvážím jako kurýr, případně je dávám do naší lékárny BENU, pokud si je pacient přeje vyzvednout tam)
  4. posudková činnost (prohlídky do práce, prohlídky k řidičským, zbrojním a potravinářským průkazům apod.) se do odvolání pozastavuje - je na to i nařízení vlády z 15. 3. 2020 (přiloženo níže), kterým se tato problematika řeší; výjimky, které toto nařízení povoluje, řešíme se zaměstnavateli vždy individuálně
  5. ordinační doba je v tuto chvíli zkrácena na 7-12 každý den krom čtvrtka, kdy ordinujeme 9-15 - více zde
  6. dovolenou v nejbližší době čerpat nesmíme a nebudeme (ne, že by bylo kam jet, a sedět doma a dívat se do zdi od rána do večera o den déle nemáme v plánu)
  7. co jde, řešte s námi prosím po telefonu nebo (ideálně) e-mailem; nepovede-li se Vám dovolat napoprvé, volejte znova - i když nám tu mohou zvonit tři linky, jsme jenom dva a nikdo neumí volat se dvěma lidmi zároveň - když Vám telefon nebereme, není to proto, že bychom na Vás kašlali, ale proto, že zrovna mluvíme s někým jiným;
    pokud se Vám nepovede dovolat opakovaně, zkuste ten e-mail, ten je vždycky jistější
  8. kontroly neschopenek probíhají také na dálku, ale na Vašich povinnostech v rámci pracovní neschopnosti to nic nemění, hlídat si datum kontroly musíte sami (proto máte všichni u sebe ten tiskopis)

Děkujeme Vám za spolupráci v této těžké době. Pamatujte, že všechna opatření děláme nejen pro své zdraví, ale hlavně pro zdraví a bezpečí Vaše - pokud se infikujeme my a půjdeme na 14 dní do karantény, kdo se o Vás postará? A pokud mezitím stihneme nakazit další spoustu z Vás, jak to asi všechno dopadne?

za personál ordinace
MUDr. Michal Kočař