VPL ORDINACE s.r.o. – praktický lékař v Chropyni

POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Poskytujeme komplexní služby praktického lékaře pro dospělé – komplexní diagnostickou, léčebnou a preventivní péči, očkování, pracovně lékařské služby, posudkovou a další činnost.

Detailní informace ke všem poskytovaným službám Vám rádi poskytneme v ordinaci nebo na kterémkoliv z našich kontaktů (telefon, e-mail) – vizte v sekci KONTAKT.

Diagnostická a léčebná péče

Poskytujeme komplexní diagnostickou a léčebnou péči. Vyšetření i léčba běžných akutních i chronických onemocnění včetně dispenzarizace (vysoký tlak, onemocnění štítné žlázy, cukrovka aj.), předpis léků apod.

Prevence a očkování

Provádíme preventivní prohlídky a vyšetření, screeningová vyšetření (např. test okultního krvácení do stolice), poradenství ve zdraví i nemoci, očkování pravidelná (tetanus) i dobrovolná (klíšťová encefalitida, hepatitida typu A i B, očkování před cestou do ciziny atd.). Každou sezónu pravidelně očkujeme proti chřipce a COVID-19 pro všechny zájemce.

Speciální a přístrojová vyšetření

Krom dříve zmíněných vyšetření CRP a INR přímo v ordinaci poskytujeme také vyšetření okultního (skrytého) krvácení do stolice, které pomůže odhalit např. počáteční stadia nádorů tlustého střeva, a vyšetření EKG – tj. "natáčení srdce", které se používá v diagnostice široké škály srdečních onemocnění.
Dále provádíme 24hodinovou monitoraci krevního tlaku ("tlakový Holter") a nově od ledna 2023 i spirometrické vyšetření (funkční vyšetření plic) pro osoby se zdravotními obtížemi i v rámci profesních prohlídek.

Odběry biologického materiálu

Odběry krve, moči a jiného biologického materiálu provádíme přímo na našem pracovišti.
Některá vyšetření krve, např. hodnoty CRP – tj. "známek zánětu" – nebo INR – tj. "ředění krve" – vyhodnocujeme na přístrojích přímo v ordinaci během pár minut.
Dále také v indikovaných případech na místě vyšetřujeme srdeční markery (Troponin T, D-dimer), které nám pomáhají rozhodovat o akutní léčbě v případě podezření na závažná srdeční a cévní onemocnění.

Pracovně lékařské služby

Zajišťujeme vyšetření pro naše registrované pacienty pracující na nerizikových pracovištích (práce kategorie 1) a pro zaměstnance našich smluvních podniků.

Předoperační vyšetření

Přímo u nás v ordinaci provádíme předoperační vyšetření před různými zákroky. Není tedy vždy nutné navštěvovat interní ambulanci.

Návštěvní služba

Pacienty, kteří nejsou ze zdravotních důvodů schopni dostavit se do ordinace, navštívíme a ošetříme v domácím prostředí.

Telefonické či e-mailové konzultace

Svým pacientům rádi poradíme s jejich zdravotními problémy telefonicky nebo e-mailem. Komunikujeme rychle a spolehlivě.

Akutní a neodkladná péče

Neodkladnou péči poskytujeme i neregistrovaným osobám (pacientům jiných lékařů) v závažných případech, kdy ošetření u vlastního lékaře není možné.
Nepojištěným pacientům poskytujeme pouze neodkladnou péči (přímá úhrada pacienta).

Posudková a administrativní činnost

Na základě vyšetření vyhotovíme posudky pro řidičské oprávnění, zbrojní průkaz, ke studiu, k účasti ve sportu, k práci na letním táboře, zdravotní průkazy a jiné.

Pořizujeme také výpisy ze zdravotní dokumentace, potvrzujeme přihlášky do ústavů soc. péče, provádíme prohlídky pro OSSZ, soud, Policii ČR a další.

eRecept

Naše pracoviště užívá a předepisuje elektronické recepty. Po domluvě s lékařem je za určitých podmínek možné odeslání receptu na dálku bez nutnosti návštěvy ordinace.

... a další

Nenašli jste zde, co jste hledali? Máte dotazy ohledně poskytovaných služeb, nebo se potřebujete poradit?
Kontaktujte nás!